«Програма ПОЛіС*Поліція і Спільнота»

«Програма ПОЛіС*Поліція і Спільнота»


Опис проекту
  • 1
  • 10.07.2019

Координатором масштабного проекту «Програма ПОЛіС*Поліція і Спільнота» на факультеті педагогічної освіти та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки була засновниця ГО «ВірГоу», аспірантка спеціальності «соціальна робота» Світлана Мілінчук.

Тривалість проекту  грудень 2017 р.- квітень  2018 р.   

Мета  проекту:

 – підвищити  рівень довіри до поліцейських, налагодити комунікацію між молоддю та поліцією, сприяти їх співпраці;

 – зруйнувати стереотипи у студентської молоді психологів та педагогів щодо людей у формі,  ознайомити з  соціальними правами  молоді.  Під час проекту учасники мали змогу спілкуватися за методом «рівний-рівному».

 

У рамках проекту було реалізовано:

1) Два заходи  під назвою «Безпека життя» у форматі «живої  бібліотеки» це неформальне спілкування студентів педагогів та психологів  з поліцейськими. Під час якого присутні ставили численні запитання про особливості роботи патрульної поліції, а інспектори правдиво й з власного досвіду відповідали.

 2) Навчальну гру «Країна гідності» проведено, як для студенів на факультеті, так і для полісменів в управлінні поліції та підприємців із сусідньої області. Додамо, що саме гра є чудовим інструментом з вивчення соціальних прав  Ради Європи.

 3) Дебати на тему «Співпраця громади з поліцією». Корисний формат роботи з молоддю під час якого присутні: опозиція, пропозиція, ведучий, глядачі й журі. Учасники  висвітлили ЗА та ПРОТИ щодо важливості співпраці між громадою, студентською молоддю та поліцією.  Отримали  позитивні емоції, досвід спілкування з поліцією і відверті позиції сторін.

4) Спільні заходи  проводили з партнерською організацією – зокрема, з фахівцем неформальної освіти, координатором Програми ПОЛіС Яною Романюк. Один із важливих подій був трьохденний  тренінг Програми «Молодіжний працівник» від Міністерства молоді та спорту України для полісменів.

 

 5) Форум молоді та патрульної поліції «Взаємодія робить нас сильними» – своєрідний завершальний захід Програми «ПОЛіС», який реалізовувався кілька місяців, і в рамках якого відбулись численні зустрічі патрульних зі студентами.  Під час форуму учасники спілкувались про суспільні проблеми та методи їх вирішення у форматі «світового кафе».

В рамках проекту вдалося залучити більше 400 учасників, це  студенти спеціальностей: початкова освіта, дошкільна освіта, соціальна робота, психологія,  соціальна педагогіка,  викладачі та  небайдужі громадяни.

Проект виконувався Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві  з  Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки  Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.