«Захисти себе Fest»: п’ять кроків самозахисту

«Захисти себе Fest»: п’ять кроків самозахисту


Опис проекту
  • 0
  • 15.12.2019

20 листопада – 20 лютого – саме такі часові рамки реалізації проекту «Захисти себе Fest», авторами якого є засновники ГО «ВірГоу» Світлана Мілінчук та Андрій Собуцький.

Концепт фестивалю самозахисту дівчат та жінок став одним із переможців всеукраїнського конкурсу серед випускників Навчальної програми «Громадянська освіта для молодіжних працівників», розробленої в рамках програми «Молодіжний працівник», яка втілюється Міністерством культури, молоді та спорту України, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики України та Програмою розвитку ООН з 2014 року.

Додамо, що проект впроваджується громадською організацією «Сучасний формат» у партнерстві з організаціями: Волинський Інститут Права (м. Луцьк), Джерело надії (м. Вінниця), Асоціація економічного розвитку (м. Вознесенськ) у рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Головна мета заходу «Захисти себе Fest» – забезпечення гендерної рівності й актуалізація питання безпеки дівчат і жінок: фізичної, психологічної, медичної, інформаційної та юридичної. Для цього було запрошено експертів з перелічених сфер.

Етапами роботи стала підготовка ініціативної й організаційної груп, втілення насиченої інформаційної кампанії, проведення власне самого заходу 11 грудня на базі факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Східноєвропейського університету імені Лесі Українки й видання тематичних брошур.

Фестиваль зібрав понад двісті учасниць та учасників, що підтвердило інтерес  до потрібної інформації й бажання разом зробити кроки до ще більш безпечного Луцька. Також кожна охоча дівчина мала нагоду позначити на карті обласного центру Волині небезпечну (на її думку) локацію, яка потребує уваги влади та інших структур.

Після вітальних слів ведучої Наталі Гнатюк, співавторки проекту «Захисти себе Fest» Світлани Мілінчук, декана факультету педагогічної освіти та соціальної роботи, доктора педагогічних наук, професорки Анни Лякішевої, глядачі поринули  у вир інформації та наочних прикладів.

Із превеликим задоволенням учасниці слухали про юридичний самозахист від начальника патрульної поліції Волині. Андрій Крутень майстерно оповів про статті кримінального кодексу, пояснив межу допустимої самооборони та відповів на всі запитання.

А що робилося в залі, коли інспектори підрозділу тактико-оперативного реагування показували елементи фізичного самозахисту, – треба було бачити! Фактично кожен рух супроводжувався емоційною реакцією. Надзвичайно важливо, що полісмени детально коментували кожен прийом та пояснювали значимість саме того чи іншого нюансу.

Під час кави-перерви присутні не лише смакували солодощами, а й позначали небезпечні локації. До слова, на заході були члени ініціативної групи фестивалю, представники патрульної поліції Ольга Шмігель, Роман Ткачук та Марія Устіна, які з радістю спілкувалися і відповідали на запитання. Потому учасниці об’єдналися у три групи за зацікавленістю напрямком: медичним, психологічним й інформаційним.

Старший фельдшер навчально-тренувального відділу Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Камінська разом зі своїм «приятелем» демонстрували методи порятунку життя в тих чи інших ситуаціях.

Експертом із основ психологічного захисту був кандидат психологічних наук Володимир Мілінчук. Науковець розповів як протистояти чужій агресії та надав інформацію, яка допоможе в майбутньому уникати ризикованих ситуацій.

Про інформаційну безпеку учасники «Захисти себе Fest» говорили з членом Національної спілки журналістів України, керівником клубу «Логос» (журналістика, культура й техніка мовлення, публічний виступ), головою ГО «Віргоу» Андрієм Собуцьким. Присутніх насамперед цікавило як розпізнати фейкові новини та ознаки маніпуляції, як поводити себе в соціальних мережах і як захиститися від шахраїв. Тож спілкування перетворилося на живу дискусію.

Завершилося дійство обміном контактами, фотографуваннями та побажаннями організовувати в майбутньому побільше заходів на кшталт «Захисти себе Fest».